SON DAKİKA

Youtube Videonuz Kaç Milyon İzlensin?

Youtube Videonuz Kaç Milyon İzlensin?

Youtube Videonuz Kaç Milyon İzlensin?

 

Günümüzde Youtube izlenme sayısının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.

youtube izlenme

 

 

İnsanlardaki bu algı yönetimi yetenekli yeteneksiz kavramını göz ardı ettiğinden artık izlenme sayılarının büyük bir bölümü yasal Youtube reklamlarından sağlanmaktadır.

Bu durum beraberinde müzisyenler tarafından farkındalık yaratmak için açılan bir Dijital Medya savaşı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Peki Nedir Bu Dijital Medya Savaşı?

 

Dijital Medya okyanus gibidir planlı programlı yapılmayan bütün işler %99 alabora olmakta yani başarısızlıkla sonuçlanmaktadır.

Birbiri ile bağlantısı bulunan bu Dijital Medya kanallarının denize döküldüğü yerdir aslında izlenme sayısı, çünkü kişinin başarısı gerçekten büyük kitlelere ulaşmakla ifade edilebilir duruma geldi.

sosyal medya uzmanı

 

 

 

 

 

 

 

Görseldeki Sosyal Medya araçları bizlerin Dijital Medya savaşında kullanacağımız en düşük seviyedeki silahlarımız olsun yukarıda bahsetmiş olduğum plan program ile bu silahları geliştirip her tetiğe bastığımızdaki etkiyi büyütmek ilk amacımız.

 

Doğru Sosyal Medya Yönetimi

 

Ürününüze bir pazarlama politikası belirlemelisiniz sizi tercih edecek insanlar nerelerde ne yapıyorlar, nelerden hoşlanıyorlar, zamanın çoğunluğunu hangi alanlarda geçiriyorlar.

Bunun gibi sizi başarıya ulaştıracak kriterleri yolun başında öğrenip düzgün bir rapor oluşturmalısınız.

Ulaşılmak istenen kitleyi çok iyi tanımalısınız ki pazarlamada nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda işinizi biraz daha kolaylaştırmış olun.

Bu tanımadığınız bir kişiye ürün satmakla tanıdığınız arkadaşınıza ürün satmak arasındaki fark gibi düşünebilirsiniz.

O halde öncelikle Facebook, İnstagram, Twitter, Google+, Linkedln, Snapchat gibi Sosyal Medya mecralarını çok iyi tasarlayıp güncel tutmak gerekir.

Bu sosyal medya görevlerimizi gelenek görenek haline gelmiş bir iş gibi görmemek lazım işimize önem verdiğimizin hissiyatını takipçilerimize hissettirmek ileride çığ gibi büyüyen bir takipçi kitlesi oluşturmada gölün damlası niteliğindedir.

 

Doğru Görsel  Tasarımları

 

Buraya kadar okuduysanız bu benim için bir başarıdır ama kabul etmeliyiz ki görsel anlatım yazılı metinlerden %80 daha etkili.

O halde yazarak anlatmak istediğimizi yansıtan görsel tasarımlar yaratıp istediğimiz ruhu yansıtan fotoğraflar kullanmalıyız.

Bu sosyal medya profil fotoğraflarından kapak fotoğraflarına ve post olarak paylaşılan fotoğraflara kadar yine bahsetmiş olduğumuz bir kurgu içerisinde tasarlanmalıdır.

En önemlisi hangi fotoğrafı nerede paylaşacağız bunu çok iyi bilmeliyiz.

Örnek olarak günlük hayatta spor salonundan çektiğimiz bir fotoğrafı facebook fan sayfasından paylaşmamalıyız İnstagram’dan paylaşmalıyız.

Hangi mecraların kurumsal hangi mecraların Free olduğunu iyi bilmelisiniz.

 

Doğru İçerik Yayınlama

 

Ürünümüzü paketledik satışa hazır hale getirdik ve artık müşteriylerle tanıştırma zamanı geldi.

İçerik sizin müşteri ile aranızdaki referanstır. İçeriğin kalitesi tanımadığınız bir müşterinin size olan güvenini olumlu yönde etkilemektedir.

Sırf içerik paylaşmak için yayınlanan postlar hem içerik kalitenizi düşürüp hemde varolan müşterilerinizi kaybetmenize yol açar.

Güzel düşünülmüş tasarlanmış ve emek verilmiş bir içerik ile müşterilerin karşısına çıkmayı hedef haline getirmelisiniz.

 

Doğru Reklam Yayınlama

 

Doğru reklam fazla etkileşim az maliyet demektir.

Biraz iddialı bir çıkış oldu ama gerçekten günümüzde durum bu şekilde en önemlisi detaylı bir bütçe planlaması yapmak.

Amacımız, müşterimiz nerede, hedefimiz, beklentimiz neler çok iyi planlanması gereken bir süreç tüm bütçeyi tek reklam kanalına bağlamak amatör bir yönetim olacaktır.

Unutmayın nefesiniz tükendiğinde doğru bir medya yönetimi size tekrar nefes aldıracaktır.

Dijital Medya uzmanlığı yada Sosyal Medya uzmanlığı sadece Beğeni, Yorum kazandırmak değildir!

 

Dijital Medya ve Sosyal Medya yönetimi için tüm sorularınızı yorum atabilirsiniz kısa sürede yanıtlıyorum.

 

                  Özkan Meydan

Dijital Medya Uzmanı | Ses Mühendisi

Başlıklar: , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

ceren cennet 31 Temmuz 2019

o kadar çabalayıp şarkı yazıyorum. ama geniş kitlelere ulaştıramıyoruz. nasıl yapabiliriz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Nisan 2016, 02:08

Aranjör Ne Demek?

Hepimiz televizyon kanallarında yada internet üzerinden müzik dinliyoruz. Dikkat ettiyseniz parça başlamadan önce yada sonunda ufak açıklayıcı metinler belirir: Söz, Müzik, Aranjör, Yapım Şirketi diye kısaca üründe emeği geçenlerin bilgileri paylaşılır. Peki bu açıklayıcı metinlerden aranjörün ne demek olduğunu biliyor muyuz? Yada ne kadar doğru biliyoruz? Kısaca size evrensel olarak aranjörün ne demek...

Devamını Görüntüle

Mutfaktan Sesleniyorum


2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeni hakettik