SON DAKİKA

Sugar Bytes Effectrix

Sugar Bytes Effectrix

Sugar Bytes Effectrix

Yeni nesil müzik efektler üzerine kurulu diyebiliriz diğer pluginlerin gelişmesi ile Effectrix olaya güzel bir sistem geliştirmiş.

Ayrı ayrı kullandığımız efekt kanalları hem cpu’ya düşman hemde senkronizasyonda ek iş yükü diyebiliriz.

Kabaca bahsedecek olursak toplam 13 efektten oluşan tüm efektleri bir yazılım içinde toplayıp sequencer ile müdahele edebileceğimiz modüllerle kullanıma sunuyor.

Sugar Bytes Effectrix

 

İçinde Barındırdığı Efektler:Looper, Timestretch, Scratch, Reverse, Tape Stop, Tonal Delay, Stutter, Crush, Filter (10 filter types), Phaser, Chorus, Delay, Reverb.

Özellikle elektronik müzik üreticilerinin tercih ettiği ve groov için arka planda efektif ses dizaynı oluşturmak için çok ideal diyebiliriz.

Dünyaca ünlü djlerin Sugar Bytes Effectrix üzerinde en çok tercih ettiği efetk Tape Stop bilboardlarda çoğu parçalarda duyabiliriz.

Kullanışı oldukça basit kolay arayüze sahip firma, satın alan müşterilerine hazır presetlerde göndermekte ve sadece bu presetlerle bile birçok proje yapabilirsiniz.

Otomasyonla uğraşmak zorunda kalmadan bar bar devreye girmesini istediğiniz efekti ayarlayabiliyorsunuz.

Tekrar özellikle Elektronik Müzik kullanıcılarına plugin çeyizinde bulundurması gereken bir yazılım olduğunu diyebiliriz.

 

Özkan Meydan

Dijital Medya Uzmanı | Ses Mühendisi

 

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

31 Ocak 2018, 03:10

Öncelikle melodyne teknik olarak menüleri ve hangi parametrenin ne işe yaradığını burada sayfalarca anlatmayacağım öyle olduğunu düşünen var ise yazıyı okumayı bitirebilir :)

love
Melodyne Nedir? Nasıl Kullanılmalı?

Melodyne Nedir? Nasıl Kullanılmalı? Öncelikle melodyne teknik olarak menüleri ve hangi parametrenin ne işe yaradığını burada sayfalarca anlatmayacağım öyle olduğunu düşünen var ise yazıyı okumayı bitirebilir 🙂 Neden anlatmayacağımı da söylemek istiyorum ülkemizde gereklilik denen olguyu rafa kaldırdığımıza inanıyorum. O yüzdendir ki ne olduğunu bilmediğimiz ama oldukça popüler olan bir...

Devamını Görüntüle

Mutfaktan Sesleniyorum


2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeni hakettik