SON DAKİKA

Sugar Bytes Effectrix

Sugar Bytes Effectrix

Sugar Bytes Effectrix

Yeni nesil müzik efektler üzerine kurulu diyebiliriz diğer pluginlerin gelişmesi ile Effectrix olaya güzel bir sistem geliştirmiş.

Ayrı ayrı kullandığımız efekt kanalları hem cpu’ya düşman hemde senkronizasyonda ek iş yükü diyebiliriz.

Kabaca bahsedecek olursak toplam 13 efektten oluşan tüm efektleri bir yazılım içinde toplayıp sequencer ile müdahele edebileceğimiz modüllerle kullanıma sunuyor.

Sugar Bytes Effectrix

 

İçinde Barındırdığı Efektler:Looper, Timestretch, Scratch, Reverse, Tape Stop, Tonal Delay, Stutter, Crush, Filter (10 filter types), Phaser, Chorus, Delay, Reverb.

Özellikle elektronik müzik üreticilerinin tercih ettiği ve groov için arka planda efektif ses dizaynı oluşturmak için çok ideal diyebiliriz.

Dünyaca ünlü djlerin Sugar Bytes Effectrix üzerinde en çok tercih ettiği efetk Tape Stop bilboardlarda çoğu parçalarda duyabiliriz.

Kullanışı oldukça basit kolay arayüze sahip firma, satın alan müşterilerine hazır presetlerde göndermekte ve sadece bu presetlerle bile birçok proje yapabilirsiniz.

Otomasyonla uğraşmak zorunda kalmadan bar bar devreye girmesini istediğiniz efekti ayarlayabiliyorsunuz.

Tekrar özellikle Elektronik Müzik kullanıcılarına plugin çeyizinde bulundurması gereken bir yazılım olduğunu diyebiliriz.

 

Özkan Meydan

Dijital Medya Uzmanı | Ses Mühendisi

 

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

rezan 29 Aralık 2019

selam

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Mayıs 2016, 11:56

Hangi Müzik Programını Kullanmalıyım?

Bu yazımda sizlere müziğe yeni başlayan arkadaşların kafasını oldukça fazla kurcalayan soru ve cevabından bahsedeceğim. Enstrümanımızı aldık bestemiz hazır hubbaaa kayda gidelim o zaman. Peki hangi müzik programını kullanmalıyım ? Hangi müzik programı daha iyi? Ünlüler hangi programları kullanıyor? Bu gibi sorular her zaman üretmeyi engelleyen en büyük sorunlardır. Günümüz...

Devamını Görüntüle

Mutfaktan Sesleniyorum


2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeni hakettik