7

Özkan Meydan ve Elif Oruk Elektronik Müzikte Yeni Trend

7

Özkan Meydan ve Elif Oruk Elektronik Müzikte Yeni Trend

Aranjör & ses mühendisi Özkan Meydan, genç şarkıcı Elif Oruk ile beraber “Durur Zaman” isimli yeni bir projeye imza attı. Bu parça müzik severler için yazın coşkusuna coşku kattığı gibi müzik camiası için de çok farklı bir anlam taşıyor. “Durur zaman” isimli çalışma, elektronik müzik alanında, adeta Türkiye’nin birkaç basamak birden atladığını müjdeler nitelikte!

 

Müziğin yapım aşamasında (arka planında) uzun yıllar emek veren ve müzik camiasında adından sıkça söz ettiren Özkan Meydan, yeni çalışmasıyla artık sahnede!

 


MÜKEMMEL İKİLİ OLDULAR!

Elif Oruk ve Özkan Meydan ilk olarak “durur zaman” isimli çalışma ile bir araya geldi ancak bundan sonra uzun süre onları sahnelerde göreceğiz. Genç ikilinin oldukça enerjik olması ve bu kalitede bir iş çıkarmış olmaları, gelecek başarılı projelerin de sinyallerini veriyor.

Anlaşılan, Elif Oruk ve Özkan Meydan tüm enerjileriyle sahnelerin tozunu almaya geliyor.

Yalnızca müzik değil; klip de oldukça keyif verici olmuş. Yönetmenliğini Buğra Karaçam’ın yaptığı klipte özgün detaylar gözlerden kaçmıyor.

 

Önce Elif Oruk’a Sorduk:

-Sizi, yorumladığınız slow şarkılardan da tanıyoruz. Peki, bundan sonra hep elektronik müzik ve hareketli şarkılar mı duyacağız sizden? Elif Oruk: -Aslında hareketli parçalardan büyük keyif alıyorum ama ilerleyen zamanlarda sürpriz yapmayacağım diyemem. Özkan ile birbirimizi çok iyi tamamladığımıza inanıyorum.

Elif Oruk:

-Aslında hareketli parçalardan büyük keyif alıyorum ama ilerleyen zamanlarda sürpriz yapmayacağım diyemem. Özkan ile birbirimizi çok iyi tamamladığımıza inanıyorum.

Ardından Özkan Meydan’a Sorduk:

Durur zaman isimli parçanın Avrupa’ya taş çıkaran sound kalitesiyle geleceğe yönelik bir yatırım amacı taşıdığını düşünüyoruz. Bu yüzden Özkan Meydan’a sorduk:

-Türkiye’de elektronik müzik yapmak riskli bir tercih değil miydi?

 

Özkan Meydan:

-Elektronik müziği Türkiye’de farklı bir yere taşımak istediğimi her zaman dile getirmiştim. Bunu hem sahne sunumunda, hem de sound tercihlerimde görebilirsiniz. Hiçbir zaman müzik yapmayı, yatırım yapmak olarak değerlendirmedim. Elektronik müziği seviyorum ve bana göre Türkiye’de elektronik müzik henüz hak ettiği noktaya ulaşmadı. Evet, çok başarılı çalışmalar yapıldı ancak sayıca yetersiz. Müzik camiası olarak daha çok çalışmamız lazım. Bu alanda birlikte ilerlemek isteyen arkadaşlar bana ulaşabilirler. Dönemsel trendlere göre değil; onların hayallerine göre müzik yapmak istiyorum.
özkan meydan elif oruk durur zaman

Yorum(7)

  1. özkan reis seviliyorsun soundlarına hastayız, sonund çıkarmaya başladın geç bile kaldın aslında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutfaktan Sesleniyorum


2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeni hakettik